Rádi bychom Vám, klientům společnosti NISA AIR, přinášeli občasné zprávy z provozu našeho nového letadla, které je prvním klasickým letadlem v historii naší, dříve výhradně vrtulníkové, firmy.
Letadlo Cirrus SR-22 s registrací OK-TNT provozujeme od začátku dubna letošního roku a od té doby má nalétáno přes 70 hodin v letových misích různého charakteru od výcviku pilotů přes létání po celém evropském kontinentu. Zejména druhý zmiňovaný typ provozu se stal pro naše klienty velmi zajímavou alternativou k létání s vrtulníky. Dostatečný výkon, vysoká rychlost, pohodlí srovnatelné s luxusními vozy a také možnost létat za podmínek IFR dovolili našim zákazníkům cestovat na velké vzdálenosti velmi efektivně a s minimálním omezením. Níže uvádíme některé příklady letových misí společně s fotografiemi pro lepší představu o možnostech využití našeho letadla Cirrus. V každém odstavci uvádíme skutečné letové časy jednotlivých tratí.
Pro jednoho z našich významných klientů znamená cestování s naším Cirrusem jediné efektivní řešení jeho pracovních cest. Důvodem je potřeba několika přistání v jednom jediném dni v různých destinacích vzdálených i přes 500 km od sebe.
Jeho poslední obchodní cesta vedla na Pařížské letiště Le Bourget, kdy jsme při cestě tam nabírali další cestující v Mnichově a v Düsseldorfu.
Praha – Mnichov, 1 hodina 11 minut
Mnichov – Düsseldorf, 1 hodina 54 minut
Düsseldorf – Paříž, 2 hodiny 10 minut
Létání za sluncem na Jadran je jedna z nejoblíbenějších “disciplín“ pro náš Cirrus. Zejména jachtaři oceňují jeho flexibilitu, rychlost a bezpečnost v porovnání s nekonečným cestováním po zemi. Naše lety vedly na dvě známá chorvatská letiště Zadar a Split.
Praha – Zadar, 2 hodiny 10 minut
Split – Praha, 2 hodiny 30 minut
Jedna z cest našeho korporátního zákazníka vedla na mezinárodní letiště Stuttgart. Zpáteční let do Mnichova Hradiště trval pouhou 1 hodinu a 20 minut.
Italské letiště Pordenone leží u vojenské základny Aviano Air Base v blízkosti města Udine. I přesto, že letiště nemá ICAO kód a naleznete jej pouze na vybraných mapách, nabízí 1000 metrů travnaté dráhy s kvalitním povrchem a v útrobách místního hangáru dřímají i turbínová a dvoumotorová letadla.
Náš klient si vybral Pordenone, protože obchodní jednání se konalo necelých 6 km od tohoto letiště. Namísto letu s naším Cirrusem v trvání 2 hodiny a 10 minut, by sem autem jel přes 9 hodin, v případě využití linkového dopravce vede nejbližší pravidelná linka do Benátek, které jsou vzdálené další 2 hodiny cesty s pronajatým vozem.
Do maďarské metropole nevede pouze cesta přes mezinárodní letiště Ferihegi, ale jsou zde i malá letiště blíže k centru, s nízkými poplatky a dostatečnými službami. Dvě takové vyzkoušeli naši klienti v červnu, konkrétně letiště Budaörs (LHBS) s travnatou RWY a Tököl (LHTL), bývalé vojenské letiště s betonovou dráhou.
Mnichovo Hradiště – Budaörs, 1 hodina 26 minut
Tököl – Mnichovo Hradiště, 1 hodina 40 minut
S naším Cirrusem Vás dostaneme nejblíže k cíli. Příkladem je asfaltová dráha letiště Meinerzhagen (EDKZ), vede-li Vaše obchodní cesta do blízkosti německého města Olpe.
Praha Letňany – Meinerzhagen, 1 hodina 55 minut
Nespornou výhodou cestování naším letadlem je jeho schopnost provozu z malých i velkých letišť. Nejmenším resp. nejkratším byl pravděpodobně Nymburk, odkud jsme létali při dočasném uzavření mladoboleslavského letiště, ale zcela běžně operujeme z letiště v Mladé Boleslavi, Mnichově Hradišti, Letňan a Ruzyně.
Další informace z provozu našeho letadla Vám budeme postupně přinášet na našem webu.
Kam se vydáte s naším Cirrusem VY?