BLACKSHAPE na letadlové lodi Cavour 550!

Blackshape VLA military program úspěšně pokračuje! Prime létá vedle Harrierů z letadlové lodi!

Letouny BLACKSHAPE se představí během následujících 5 měsíců v 19 zemích Arabského poloostrova a Afriky. Italská námořní mise, která bude prezentovat technologickou a průmyslovou špičku Itálie na Středním východě a v Africe, vyplula z Monopoli 12. listopadu 2013. 5 měsíců bude Blackshape Aircraft představován spolu s největšími hráči na palubě letadlové lodi Cavour 550.

Monopoli 12. listopadu 2013 - Italská námořní mise, která bude podporovat 5 měsíců technologickou a průmyslovou špičku Itálie na Středním východě a v Africe, bude mít mezi svými předními hráči na palubě letadlové lodi Cavour 550 tři hi-tech společnosti patřící do skupiny Angelo Investments. Investiční fond vlastněný Vitem Pertosou, během mise představí: Blackshape Aircraft, výrobce karbonových letounů určených pro základní letecký výcvik civilních i vojenských pilotů, dále MERMEC, developer komponentů pro vlaky a železniční zabezpečovací sítě a Sitael, působící v oblasti navrhování a vývoje monitorovacích družic. Tyto společnosti, reprezentující vysokou úroveň průmyslu v oblasti Apulie, podpoří obchodní příležitosti rozvoje ve strategických odvětvích navštívených zemí – 7 v Perském zálivu a 11 v Africe.

Cílem mise je tedy předvést to nejlepší z italské výroby, výzkumu a technologie v řadě zemí, které představují příležitosti pro veřejné a soukromé spolupráce.

Námořní skupina vyplula na svou dlouhou mezinárodní misi 13. listopadu 2013 z přístavu Civitavecchia a vrátí se do Taranta 7.4.2014, po návštěvě země Arabského poloostrova, přes Suezský průplav a plavbě kolem Right Round Afrika . Kromě podpory výrobků Itálie, bude námořní mise vykonávat mírové aktivity ( anti- pirátství a výcvik námořnictva afrických zemí, které sousedí s pobřežím ) a dále humanitární činnosti ( operace budou provedeny v průběhu cesty, podobně jako tomu již bylo při misi Haiti - lékařů a očních specialistů). Na každé zastávce této mise, zastaví flotila v důležitých přístavech měst, jako je Jedda, Gibuti, Abu Dabhi, Kuwait City, Doha, Dubaj, Monbasa, Maputo, Cape Town, Dakar, Casablanca a Alžír. Řada činností byly organizovány jako konference a oficiální jednání s institucemi a místními partnery ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí a mezinárodní sítě italských velvyslanectví v zahraničí .

Mise Podpora 2014, zahrnuje Ministerstvo obrany , Ministerstvo zahraničních věcí , Ministerstvo pro hospodářský rozvoj , Ministerstvo pro kulturní dědictví a cestovní ruch a Institut pro zahraniční obchod.

Partneři akce: Fincantieri, Finmeccanica, Federlegno, Expo 2015, Pirelli, Piaggio Aereo, Beretta, Elt, Intermarine a MBDA, Blackshape Aircraft, MER MEC GROUP a Sitael.

 

Pic01 Pic02 Pic03

Pic04 Pic05 Pic06

Pic07 Pic08 Pic09

Pic10 Pic11 Pic12

Pic13 Pic14 Pic15

 Pic16